انواع کارت شبکه‌ها ازنظر اتصال به کامپیوتر

USB: این نوع کارت‌های شبکه که به مدل‌های external نیز معروف‌اند از درگاه USB  به PC یا Laptop متصل شده و پس از نصب درایور مربوطه به‌راحتی  قابل‌استفاده در شبکه Wireless شما هستند. اغلب مدل‌های usb دارای آنتن  داخلی هستند اما بعضی از مدل‌ها برای افزایش قدرت دریافت سیگنال مودم دارای  آنتن ۲ یا ۵ dbi خارجی می‌باشند مثل D-Link DWA-157,160,…

برخی  مدل‌ها نیز یک سیم و پایه افزایش‌دهنده USB دارند تا بتوان کارت شبکه را  به‌جای پشت کیس کامپیوتر روی میز قرار داد و سیگنال قوی تری دریافت کرد.

PCI/e: این مدل ها که در کارت شبکه‌های internal را تشکیل می‌دهند از ۲ نوع درگاه  PCI و PCIe به ماردبورد کامپیوتر نصب شده و آنتن آن خارج کیس متصل می  گردد.که این کارت شبکه ها در انواع مختلف تک،دو و سه آنتن وجود دارند. کارت  های شبکه اینترنال وایرلس دارای آنتن های Detachable یا جدا شدنی هستند به  خاطر اینکه به راحتی داخل کیس جا بخورند؛ اما این دلیلی نمی شود که به جای  آنتن ۲ dbi آن‌ها مثلاً یک آنتن ۸dbi قرارداد چراکه توان وایرلس آنها  یک‌میزان محدودی دارد و بر اساس این توان آنتن مناسب آن‌ها طراحی‌شده است و  بیش‌تر از این مقدار را نمی‌توانند پشتیبانی کنند.

PCMCI: این اسلات مختص لپ‌تاپ‌ها می‌باشد. لپ‌تاپ‌های نسل قدیمی‌تر کارت شبکه  وایرلس نداشتند و لذا اگر بخواهیم امروزه از آن‌ها در شبکه وایرلس استفاده  کنیم کارت شبکه‌های وایرلس بااتصالPCMCI می‌تواند گزینه مناسبی باشد (البته  می‌توان از USB نیز در لپ‌تاپ‌ها استفاده کرد.)

از برندهای مطرح در این عرصه می‌توان به Asus، Zyxel، D-Link، TP-Link  و … اشاره کرد.

راستی اگر اینستاگرامی هستید، حتما @tajkala رو فالو کنید.