انواع هارد اکسترنال

هارد اکسترنال از نظر ساختار به چند دسته تقسیم می شود . یک سری از آن ها در درون خود یک هارد اینترنال دارند و برای اتصال هارد به یک منبع تغذیه خارجی نیاز دارند که از طریق آداپتور این انرژی بدست می آید و به آنها هارد آداپتوری می گویند . برخی از مدل ها به جای هارد داخلی 3.5 اینچی از هارد نوت بوک 2.5 اینچی استفاده شده است که بدلیل مصرف پایین این نوع از هارد ها ، انرژی مورد نیاز خود را از همان رابط خود دریافت می کنند .

ظرفیت هارد اکسترنال

از جمله نکات مهم برای خرید هارد اکسترنال ظرفیت هارد انتخابی می باشد . زیرا با توجه به نیاز و هزینه ای که می کنید باید ظرفیتی را انتخاب نمایید که از یک طرف هزینه اضافی پرداخت نکنید و از طرفی دیگر بعد از مدتی به مشکل کمبود فضا برخورد نکنید . هارد های اکسترنال از ظرفیت 500 گیگا بایت تا 10 ترابایت در بازار موجود می باشد .

سرعت هارد اکسترنال

از نظر سرعت پارامتر های فراوانی برای هارد دخیل هستند که باید به آنها توجه کرد أما منظور از سرعت در این مبحث سرعت گردش دیسک گردان هارد می باشد که در برخی مدل ها 5400 دور در دقیقه می باشد و در مدل های دیگر 7200 دور در دقیقه که مسلما هارد های با سرعت 7200 دور در دقیقه از نظر خواندن و نوشتن اطلاعات سرعت بیشتری دارند . لازم بذکر می باشد که این مبحث سرعت برای هارد اکسترنال بیان شده است و حافظه اکسترنال اس اس دی از نظر ساختار متفاوت می باشد و قطعه مکانیکی در ساخت آن استفاده نشده است که همین مسأله باعث شده است که این محصول نسبت به هارد اکسترنال سرعت بسیار بالاتری دارد .

ضد ضربه و ضد آب بودن و مقاومت در برابر فشار

هارد اکسترنال از نظر ظاهر و جنس بدنه باید به صورتی باشد که علاوه بر سبک و کوچک بودن برای راحتی حمل و نقل ، مقاومت خوبی نسبت به فشار و ضربه داشته باشد و همچنین جنس بدنه به صورتی باشد که در برابر خط و خش مقاوم باشد.

بهترین هارد اکسترنال

در کلام آخر برای انتخاب یک هارد اکسترنال خوب باید به برند و پشتیبانی شرکت از نظر گارانتی و خدمات آن توجه ویژه ای داشت و بدنبال هارد اکسترنال ارزان نباشید زیرا برند های معتبر با انجام آزمایش ها و تست های گوناگون و با تحقیقات گسترده ، روز به روز بدنبال بهتر کردن محصولات خود هستند و محصولات را بهترین کیفیت و کارایی در اختیار خریداران می دهند.